Home Mondo Hackeři se dostali ke zdrojovým kódům Microsoftu, přiznala společnost. Nebyli schopní je pozměnit | iROZHLAS

Hackeři se dostali ke zdrojovým kódům Microsoftu, přiznala společnost. Nebyli schopní je pozměnit | iROZHLAS

0
Hackeři se dostali ke zdrojovým kódům Microsoftu, přiznala společnost. Nebyli schopní je pozměnit | iROZHLAS

Americká technologická společnost Microsoft oznámila, že útočníci v rámci nedávné masivní hackerské kampaně pronikli hlouběji do jejích systémů, než se dosud předpokládalo. Podle firmy získali přístup k některým zdrojovým kódům jejího softwaru, které však nebyli schopni pozměnit. Informovala o tom agentura AP.



Washington

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresu



Zkrácená adresa




Zavřít



Americká technologická společnost Microsoft oznámila, že útočníci v rámci nedávné masivní hackerské kampaně pronikli hlouběji do jejích systémů, než se dosud předpokládalo | Zdroj: Reuters

Microsoft uvedl, že průnik ke zdrojovým kódům nepředstavuje zvýšené bezpečnostní riziko. Firma totiž podle svého vyjádření nespoléhá na utajování programovacího kódu jako na opatření ke zvýšení bezpečnosti, potenciálním útočníkům se snaží bránit jinými metodami.


Útok kolem firmy SolarWinds. Americké tajné služby potvrdily, že hackeři narušili vládní sítě


Číst článek

Společnost rovněž sdělila, že nenašla důkazy, že by hackeři v rámci průniku ke zdrojovým kódům získali přístup k uživatelským datům, ani že napadené systémy byly použity k útokům na další cíle.

Podle dostupných informací se hackerům podařilo prostřednictvím síťového nástroje americké společnosti SolarWinds dostat škodlivý kód do systémů řady amerických ministerstev včetně národních laboratoří či Národního úřadu pro jadernou bezpečnost (NNSA), který spravuje americké jaderné zbraně.


V USA se potýkají s masivním hackerským útokem, varování před nebezpečím vydal i český kyberúřad


Číst článek

Kromě toho získali přístup rovněž do sítí mnohých soukromých firem včetně Microsoftu.

Microsoft před necelými dvěma týdny oznámil, že identifikoval přes 40 svých zákazníků, mezi něž patří vládní agentury, think tanky, nevládní organizace a technologické společnosti.

Na 80 procent z nich přitom pochází z USA, zbylé jsou z Kanady, Mexika, Belgie, Španělska, Velké Británie, Izraele a Spojených arabských emirátů.

Podle expertů na kybernetickou bezpečnost i některých politických představitelů USA za útokem stojí Rusko. Moskva jakoukoliv účast na něm popírá.

ČTK

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresu



Zkrácená adresa




Zavřít



LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here